آنگاه هدایت شدم

۴ مرداد ۱۳۹۶
بازار خنده
۲ مرداد ۱۳۹۶

آنگاه هدایت شدم

پدیدآورنده : محمد التیجانی السماوی تونسی

مترجم : سید محمد جواد مهری

زبان : فارسی

تعداد صفحات : 170

حجم فایل : 1440 کیلوبایت

تعداد بازدید کتاب : 158 نمایش

تعداد دانلود کتاب : 76

کتاب “آنگاه هدايت شدم” با نام اصلي «ثم اهتديت» اثري است از علامه دکتر تيجاني (محمد التیجانی السماوی) تالیف شده است. محمد تیجانی سماوی، اسلام‌پژوه تونسی و یکی از علمای اهل سنت مالکی مذهب بود که شیعه شد.
در ادامه پيشگفتار نويسنده را مي خوانيد:

«کتاب من ساده و بي‏آلايش است. داستان يک مسافرت مي‏باشد و داستان يک کشف نوين، نه اکتشاف در جهان اختراع‏ها و ابتکارات تکنيکي و فيزيولوژي، بل‏که در جهان عقايد و در ميان سيلي از مکتب‏هاي مذهبي و فلسفه‏هاي ديني. و از اين که اين کشف، نخست تکيه بر خردي سالم و ذهني پاک دارد، هم‏او که انسان را از ساير مخلوقات ممتاز ساخته، از اين روي کتابم را به هر عقل سالمي که حق را تشخيص داده و از ميان توده‏هاي باطل مي‏گزيند و سخنان را با ترازوي عدالت مي‏سنجد و کفه‏ي راستين را ترجيح مي‏دهد و با مقارنه‏ي گفت‏وگوها و حرف‏ها، آن‏چه که منطقي و متين است از سخن شيرين و دل‏ربا جدا مي‏سازد، اهدا مي‏کند که همانا خداوند مي‏فرمايد: «آنان که سخن را مي‏شنوند و به‏ترينش را پيروي ميکنند، همانا آنان را خداي هدايت کرده و آنان خردمندانند.»

به همه‏ي آن‏ها، کتابم را هديه مي‏کنم و از خداي سبحان مي‏خواهم دل‏هاي ما را پيش از ديدگانمان براي شنيدن حق بگشايد و ما را هدايت و قلوبمان را روشن و حق را به ما بنماياند؛ همان حق نابي که هرگز غباري بر آن نباشد تا آن را دنبال کنيم و باطل را همان‏گونه که هست به ما نشان دهد تا از آن دوري جوييم و ما را در زمره‏ي بندگان شايسته‏اش قرار دهد که به تحقيق او شنوا و اجابت‏کننده است.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *